نمونه سوالات پیام نور
به فایل سون خوش آمدید

جهت استفاده بهتر از گوگل کروم استفاده نمایید.

منو كاربري
تبلیغات

سیلویکا

Image result for ‫سیویلیکا‬‎

نرم افزار آموزشی شهاب

فایل های بیشتر
آمار
تعداد دانلود فايل : 0 دانلود
امتیاز فایل : 3 امتیاز
بازدید : 268 مرتبه
گزارشات سايت

فايل هاي رايگان:
    1,657 فايل
فایل های غیر رایگان :
    5,458 فايل
فایل های ويژه:
    204 فايل
مجموع كاربران ويژه :
    0 كاربر
مجموع کاربران عادي :
    4,925 كاربر
adsads
مقاله راههای ساده برای منشی حرفه ای
مقاله راههای ساده برای منشی حرفه ای
تاریخ ارسال : 13 /08 /1395
دسته بندي: پابان نامه - پروژه - مقاله - تحقیق
حجم فایل : 14.96 كيلوبايت
فرمت فايل هاي فشرده : word
تعداد صفحات : 17 صفحه
امتیاز : 3
قیمت : 1,000 تومانتوضیح :

عنوان : مقاله راههای ساده برای منشی حرفه ای

این فایل با فرمت word و آماده پرینت می باشد

 
فهرست:
راههاي ساده براي منشي حرفه اي
مقدمه
حفظ و نگهداري اطلاعات
منابع و مآخذ
 
مقدمه
شركتها، موسسات توليدي و خدماتي سعي مي كنند با كاهش هزينه ها و به گردش درآوردن تمامي تواناييهاي موجود بهترين بهره برداري را از امكانات خود داشته باشند. اين امر مستلزم آن است كه نيروهاي انساني موجود در حرفه خود تخصص لازم را كسب نمايند. اين تواناييها چه به صورت دانشگاهي و چه به صورت تجربي جزو سرمايه هاي يك شركت محسوب مي شود.
به طور حتم يكي از اركان اساسي هر شركتي منشي آن است و گواه اين مطلب درخواست بي وقفه آن در روزنامه هاي كثيرالانتشار مي باشد.
منشي موفق علاوه بر آشنايي حداقل و مقدماتي با يك زبان خارجي، اپراتوري رايانه و تسلط به آن به عنوان يك محور هماهنگ كننده با مدير، بايد خلاقيت در سازماندهي دروني شركت و شناسايي نيازهاي مشتري را دارا باشد.
از خصوصيات بارز يك منشي موفق و مؤثر قبل از هر اقدامي شناخت كامل و اطلاعات دقيقي است كه در مورد شركت، محصول و يا خدمات شركت خود به دست مي‌آورد. مسئوليت خطير يك منشي وقتي نمايان مي گردد كه او به عنوان صورت و نماي دروني و بيروني شركت مطرح مي شود. او بايد نشان دهد شركت يا مؤسسه او با دقت و حسن توجه به دنبال نياز خريدار به چه نوع محصولي است. او بايد قادر باشد با اطلاعات خود يك مشتري را قانع كند. از خصوصيات منحصر به فرد يك منشي باهوش و با استعداد راز نگهداري و روحيه ترغيب كنندگي اوست. بنابراين با توجه به مسائل فوق الذكر، سعي شده كه از جزئي ترين نكات تا برجسته ترين آن جهت رفع نيازها و خواسته هاي يك منشي موفق تهيه و ارائه گردد.
اين مجموعه به شما كمك مي كند كه راههاي موفقيت شغلي را زودتر بپيماييد. اداره كردن و رهبري يك شركت اگر به صورت آزمون خطا و دريافت تجربي اطلاعات باشد؛ كار مشكلي است و به زمان زيادي احتياج دارد.
هفت فصل كه داراي مطالب بسيار برجسته اي است به شما كمك خواهد كرد كه تمام پتانسيل خود را به كار گيريد. هر فصل نمايانگر سالها تجربه است كه افراد موفق و مسئول عنوان نموده اند و به صورت كاربردي و (نه سليقه اي) ارائه گرديده است.
اميد است اين كتاب شروعي باشد براي بهينه ساختن ارتباطات در عصري كه انقلاب ارتباطات همه چيز را تحت شعاع خود قرار داده است و نيز بتواند در افزايش كارايي خواننده و امر اشتغال زايي نيز مؤثر افتد.
توجه: در اين كتاب منظور از شركت و يا سازمان مي تواند مجموعه واحد صنفي، آموزشي، توليدي ، اداري و … با عوامل و زير مجموعه ها و نيروهاي انساني مربوطه باشد كه به نامهاي مؤسسه، كانون، مركز، وزارتخانه و … خوانده مي شود.
منشي كيست؟
در فرهنگ لغت آغاز كننده، نويسنده و يا كسي كه بتواند خوب نامه بنويسد و مطلب را بپروراند گفته شده است.
البته با توجه به اينكه وظيفه يك منشي تنها محدود به مرتب كردن نامه ها و يا نگارش آنها و يا پاسخگويي به تلفن نيست؛ سعي كرده ايم كه تعريف مناسب و قابل قبولي از آن ارائه كنيم:
«شخصي كه در برقراري و بهتر ساختن ارتباطات بين مدير با ديگر اعضا سازمان اعم از كارمندان و يا مراجعه كنندگان به هر شكلي نقش راهبردي دارد و به عنوان نماي دروني و بيروني سازمان مطرح مي گردد منشي خوانده مي شود؛ و وظايف او در حيطه نوع فعاليت همان سازمان تعريف مي شود.
او بايد داراي خصوصياتي از جمله برنامه ريز و تنظيم كننده امور محوله، راز نگهداري و توانايي درك صحيح از جايگاه و محيط اطراف خود را دارا باشد همچنين بتواند از ابزارهاي ارتباطي هر مقطع زماني بهره برداري مناسبي داشته باشد.
قبل از اينكه به تحليل در رابطه با موضوع مورد بحث بپردازيم بهتر است به سوالات زير پاسخ دهيد؟
1- بيان خوب و فعال كردن محيط كار خود را تشريح كنيد؟
2- چگونه طبقه بندي اطلاعات را انجام مي دهيد؟
3- آيا تلفن، اينترنت، و نمابر را ابزار مناسبي براي برقراري ارتباط با مشتري مي دانيد؟ چگونه؟
3- ارتباط اعتماد به نفس در نحوه لباس پوشيدن و رفتار خود را چگونه تشريح مي كنيد؟
4- آيا تاكنون در رابطه با موفقيت خود در محيط كار كتابي خوانده ايد؟
5- بهترين بهره برداري از وقت و ايجاد كار مثبت چيست؟
6- آيا محيط كار در زندگي شخصي شما مؤثر است؟ برنامه ريزي و اهداف شما در طول روز و هفته چگونه است؟
 


نظرات کاربران :

نظری توسط کاربران ثبت نشده است.
شما هم می توانید در مورد این فایل نظر دهید.
کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی این محصول در نظر گرفته شده است. در صورتی که سوالی در رابطه با این محصول دارید یا نیازمند مشاوره هستید، فقط از طریق تماس تلفنی با بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً لاگین نمایید.